K. Mägi "Veneetsia"

Konrad Mägi (1878-1925) oli üks esimesi Eesti ja Põhjamaade modernistlikke maalikunstnikke. 1921. aasta sügisel sõitis ta kauaoodatud reisile Itaaliasse, viibides järgmiste kuude jooksul Roomas, Capri saarel ning 1922. aasta suve lõpul Veneetsias. Veneetsia oli tema viimane peatuspaik Itaalias, vaimustades kunstnikku oma maalilise ilu ja metafüüsilise atmosfääriga. Harva näeme tema Veneetsia vaadetes inimesi või kui nad ongi, siis mustavate varjudena. Alati muutlikud vesi ja taevas on maali peategelased, nende vahele on asetatud aga majaderiba, purjed ja gondlid.

Miks Mägi Veneetsiat maalis? Võib-olla eksootilisuse tõttu, sest Mägile meeldis kõik võõras. Võib-olla Veneetsia lõunamaise ning ajatu ilme pärast. Võib-olla ka hoopis värvide tõttu, sest Veneetsiast on teada mitmeid Mägi hariliku pliiatsiga tehtud kavandeid, mille peale kirjutatud värvide nimed. Ilmselt ka see maal on valminud sügiseses ja vihmases Tartus, kus Mägi maalis oma kavandite põhjal kauget ning igatsuslikku Veneetsiat.

Meie portselanist kahekordse seinaga kruus hoiab ühtemoodi nii sooja kui külma. Just termokruusi topeltseina tõttu kruusi välispinna temperatuur ei muutu, seda on mugav käes hoida. Toode on nõudepesumasinakindel - topeltseina tõttu on tootel põhja all kork, et nõudepesumasinas ei satuks vesi kruusi topeltseina vahele. Silikoonist tihenditega kaas hoiab püstises termokruusis joogi kindlalt sees.

Portselan mõjutab sooja joogi maitset kõige vähem ning võimaldab jooki nautida ilma ebameeldiva plastiku või metalli maitseta.

Materjal:
Kruus: portselan
Kaas: toidusõbralik plastik, toidusõbralik silikoon tihendiks

Kõrgus: 14,3 cm
Maht: 300 ml

Lisa ostukorvi27 €